Rusya bir tarafından Finlandiya diğer tarafında Kuzey Kore’ye kadar uzanan devasa bir ülkedir. Dünya üzerinde yüz ölçümü en büyük ülkedir.  Dünyanın en güzel doğa olaylarından biri, Dostoyevski’nin kitabına konu olan Beyaz Geceleri haziran, temmuz, ağustos aylarında Rusya’da en güzel haliyle yaşayabilirsiniz. Sanatsal etkinlikleri ile ünlenen Rusya’nın dünya çapındaki Bolshoi Tiyatrosuna gitmek seyahatinize ayrıcalık ve keyif katar. Dünyanın birçok şehrinde metroya binmiş olabilirsiniz, metro istasyonlarından da defalarca geçmiş olabilirsiniz. Fotoğraf makinelerinizi hazırlayın, belki aklınızda bir tek Moskova metrosu kalacak. Sırf Moskova metrosunu görmeye bile Rusya’ya gidilebilir. Kızıl Meydan ve St.Basil gibi dünyaya damgasını vurmuş, tarihin şekillendiği meydan ve eserleri yerinde görmek son derece etkileyicidir. Ünlü müzik grubu Scorpions’ın 1990 yılında müzik listelerini alt üst eden “Wind of Change” şarkısında da anlattığı üzere “Gorky Park” stresinizi atıp doğanın içinde sessizlikte kendinizi dinleyerek yenileneceğiniz çok güzel bir şehir kaçamağı olabilir. Leonardo Da Vinci, Van Gogh, Michelangelo, Rembrandt, Raphael ve Picasso gibi sanatçıların eserlerinin bulunduğu; UNESCO tarafından da koruma listesine girmiş, birçok literatürde dünyanın en iyi müzesi olarak kabul edilen Hermitage Müzesi’ni gezmek için bile Rusya’ya gidilebilir. Çarlık dönemindeki romantizmi içinde barındıran, gördüğünüzde sizi hayretler içinde bırakan biraz Baltıklı, biraz Rus ve biraz da Avrupa şehri havasında bulunan, kanalları ve daracık sokakları sebebiyle dünyada kuzeyin Venedik’i olarak adlandırılan St.Petersburg şehrini ziyaret etmelisiniz. 37 adet yaldızlı heykelleri, 64 çeşme ve 142 su fıskiyesi ile Baltık denizine kadar uzanan su yolları ile Çarlık Rusya’sında ünlü Çar Petro’nun yazlık saray olarak yaptırdığı Peterhof Sarayı muhteşemdir. Hele ki fıskiyelerden harmoni halinde suların fışkırması sizi sizden alıp götüren, rüyalara sürükleyen bir seremonidir. Dünyanın en güzel coğrafyası olarak adlandırılan ve Rusya’dan başlayıp birçok Rus şehir ve kasabalarını dolaşan Trans Sibirya Ekspresi her gezginin mutlaka deneyimlemek istediği bir rotadır.

Rusya’ya seyahat etmeyi düşünen tüm umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadır.

Rusya’ya alabileceğiniz vizeler;

  • TURİSTİK VİZE
  • TİCARİ VİZE
  • ÖĞRENCİ VİZESİ
  • ÇALIŞMA VİZESİ

Vize başvurunuz sırasında yapılabilecek en ufak bir hata vize alamamanıza sebep olabilir. Bu durum ise tarafınıza zaman ve para kaybı ile sonuçlanabilir. Ayrıca diğer seyahatlerinizde devamlı önünüze bir engel olarak çıkabilir ve size zorluk çıkartabilir. Rusya vize işlemleri ile şahsen uğraşmak zaman kaybı olmakla birlikte birçok önemli prosedürü içerdiğinden ve vize başvuru sürecinin; ülkeye giriş açısından önemli bir aşama olması sebebiyle konsolosluğun yetkilendirdiği Premium Vize’nin uzman ekibi bu süreçte sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Tüm vize türleri hakkında bilgi alabilmeniz için lütfen uzman ekibimiz ile irtibata geçiniz.