Güney Asya’da bulunan, çoğunlukla Hindistan ile çevrili olan Bangladeş, Güneydoğuda Myanmar’ın kıyısında, güneyde ise Bengal Körfezi’nin kıyısında bulunur.

Bangladeş, 1971 senesine kadar Pakistan’ın “Doğu Pakistan” adlı eyaletiydi. Daha önceleri de İngilizlerin Kıta Hint’inde Bengal eyaletiydi. Bangladeş, Batı Pakistan ile olan birlikten 9 aylık kanlı bir savaş ile ayrıldıktan sonra kuruldu. 1971’de bağımsız bir ülke olarak ortaya çıkmasına rağmen tarihi binlerce sene öncesine dayanır.

Burada dünyanın en uzun plajını, sayısız camiyi, dünyanın en büyük Mangrov ormanını, ilginç kabile köylerini ve zor yabani hayatın zenginliğini bulabilirsiniz.

Bangladeş, dünya çapındaki tekstil firmalarının, ucuz iş gücü sebebiyle en çok tercih ettiği fakat birçok insanın nerede olduğunu bile bilmediği bir Güney Asya ülkesidir. Bangladeş, tarihte birçok İslam devletine ev sahipliği yapması sebebiyle bu devletlerin kıymetli miraslarını bünyesinde bulunduruyor.

Bangladeş’te bir Türk mimari eseri de tüm ihtişamı ve güzelliğiyle en çok ziyaret edilen noktalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. 60 kubbeli Bagerhat Tarihi Camii, Bangladeş gezinizde kalabalıklar arasında tanıdık biri gibi size sıcak bir selam verecektir.

Bangladeş’e seyahat etmeyi düşünen tüm Umuma Mahsus Pasaport (bordo) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadır.

Bangladeş’e alabileceğiniz vizeler;

  • TURİSTİK VİZE
  • TİCARİ VİZE

Vize başvurunuz sırasında yapılabilecek en ufak bir hata vize alamamanıza sebep olabilir. Bu durum ise tarafınıza zaman ve para kaybı ile sonuçlanabilir. Ayrıca diğer seyahatlerinizde devamlı önünüze bir engel olarak çıkabilir ve size zorluk çıkartabilir. Bangladeş vize işlemleri ile şahsen uğraşmak zaman kaybı olmakla birlikte birçok önemli prosedürü içerdiğinden ve vize başvuru sürecinin; ülkeye giriş açısından önemli bir aşama olması sebebiyle konsolosluğun yetkilendirdiği Premium Vize’nin uzman ekibi bu süreçte sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Tüm vize türleri hakkında bilgi alabilmeniz için lütfen uzman ekibimiz ile irtibata geçiniz.